Przyrządy barmańskie niezbędne do przygotowania smacznych drinków

Dobre akcesoria barmańskie są podstawą pracy każdego barmana. Odpowiedni dobór sprzętu wysokiej jakości znacznie ułatwi, przyśpieszy pracę. Z dobrym sprzętem można liczyć na lepsze efekty. Odpowiednio dobrany jest połową sukcesu.

Akcesoria barmańskie pozwalają w odpowiedni i dokładny sposób odmierzyć potrzebne składniki, zapewnić im właściwą obróbkę termiczną, bądź zapewnić niską temperaturę. Są wręcz niezbędne alby przygotować świetne drinki podczas imprezy.

Do najpopularniejszych akcesoriów należą z pewnością:

 • wiaderko na lód- służy do przechowywania butelki wódki, wina bądź szampana wtedy kiedy cała butelka jest do dyspozycji gości, aby sami mogli z niej korzystać. Dzięki wypełnieniu wiaderka lodem trunek zachowuje odpowiednią temperaturę. Takie wiaderko działa jak pojemnik termoizolacyjny
 • jigger- ta nieznajomo brzmiąca nazwa oznacza naczynie o cylindrycznym kształcie służące do odmierzania napoi. W naszych barach najczęściej są spotykane te w rozmiarach 20 oraz 40 mililitrów ( są dwustronne) Większe, bo 25 i 50 ml są częściej wykorzystywane w USA oraz Wielkiej Brytanii. Przyrząd ten jest pomocny przy sporządzaniu drinków w których wykorzystuje się w różnych proporcjach alkohole. Miarki wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej.
 • Szklanica barmańska- mająca najczęściej pojemność od 500 do 1500 ml. Wykorzystywana jest to sporządzania napojów mieszanych, nie wstrząśniętych.
 • Młynek do mielenia lodu bądź kruszarka do lodu- do niektórych drinków wymagany est kruszony lód. W warunkach domowych można posłużyć się blenderem z opcją kruszenia lodu.
 • Sitko (strainer) przydaje się do odcedzania koktajli, aby na przykład usunąć pestki z owoców bądź kawałki lodu.
 • łyżeczka barmańska oraz łyżeczka koktajlowa wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej. Pozwalają one delikatnie mieszać składniki drinków.
 • wyciskarka do cytrusów- jak sama nazwa wskazuje wyciska się przy jej pomocy świeży sok z pomarańczy, grejpfrutów, cytryn bądź limonek.
 • Shaker- przyrząd służący do mieszania płynnych składników drinka. Wykonany ze stali nierdzewnej.
 • Mata barowa, pełni głównie funkcje antypoślizgowe. Przydaje się również kiedy wyleją się płyny, gdyż łatwiej jest je powycierać z takiej maty.

Drinkiem do którego przydają się akcesoria barmańskie jest na przykład drink ze strony http://www.lubuskibrand.pl/przepis/id/26/swimming-pool-basen/. Drink ten nosi nazwę Swimming Pool co oznacza po Polsku „Basen”. Do jego przygotowania przyda się shaker, sitko oraz kruszarka do lodu. Składnikami drinka są:

 • Lubuski Vodka – 40 ml
 • Blue Curacao – 20 ml
 • Śmietanka – 20 ml
 • Likier kokosowy – 20 ml
 • Sok z ananasa – 120 ml

Wszystkie składniki należy wlać do shakera, a następnie wstrząsać przez dobrych kilkanaście sekund, następnie przy pomocy sitka odcedzić całość do szklanki. Na koniec wrzucić kostki lodu. Do dekoracji można użyć odrobiny kruszonego lodu. Dekoracją może być również wisienka i kawałeczek ananasa.

Drink ten pokochają goście. Ma on piękny błękitny kolor i pyszny egzotyczny smak.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s